کشف انبار کنسرو نخود فرنگی یک و یک تاریخ گذشته توسط دو کودک در هنگام بازی

این ایده که کنسرو نخود فرنگی یک و یک خطر مسمومیت غذایی را به همراه دارد ایده گیج کننده ای است. به هر حال، عملیات حرارتی و فرآیند دقیق آب بندی قوطی برای از بین بردن هر عامل بیماری زا در نظر گرفته شده است، درست است؟

این درست است، اما بزرگترین خطر مرتبط با سبزیجات کنسرو شده، یا کنسرو نخود فرنگی یک و یک، کنسرو لوبیا، میوه، مربا، شربت، ترشی، بوتولیسم است. این به دلیل این واقعیت است که بوتولیسم توسط یک باکتری بی هوازی ایجاد می شود، به این معنی که در غیاب اکسیژن رشد می کند.

در برخی موارد نادر، زمانی که مواد غذایی به‌طور نامناسب بسته‌بندی می‌شوند، ممکن است یک پاتوژن سرگردان وجود داشته باشد و سپس در محیط درون قوطی مهر و موم شده زنده بماند و رشد کند.

خوشبختانه، نشانه‌هایی از سبزیجات کنسرو شده وجود دارد که به این سرنوشت دچار شده‌اند، زیرا قوطی شروع به متورم شدن، برآمدگی یا حتی نشت می‌کند. علاوه بر این، با باز کردن قوطی بوی بد یا ظاهری به مشام می رسد.

هر گونه سبزیجات کنسرو شده بسته بندی شده تجاری که به بوتولیسم مبتلا می شود بسیار نادر است و در صورت بروز و زمانی که رخ دهد علائم واضحی از خود نشان می دهد.

از آنجایی که غذاهای منجمد در بسته بندی های بدون اکسیژن بسته بندی نمی شوند، لازم نیست نگران بوتولیسم باشند. بله برای آن! با این حال، آنها باید نگران سایر عوامل بیماری زا باشند، زیرا بیشتر پاتوژن هایی که باعث بیماری های ناشی از غذا می شوند، از اکسیژن بسیار لذت می برند.

در حالی که بعید است یک سبزی تازه حاوی چیزی باشد که می تواند باعث بیماری شود، این احتمال وجود دارد که آلاینده ها در طول سفر آنها به کارخانه های فرآوری سبزیجات منجمد وارد شوند.

باکتری لیستریا و نوروویروس دو تا از محتمل ترین مقصرها هستند. خوشبختانه، این نوع باکتری ها به راحتی توسط گرما از بین می روند. به همین دلیل مهم است که سبزیجات منجمد خود را همیشه تا حداقل دمای داخلی 165 درجه سانتیگراد بپزید.