فروشگاه مایع ظرفشویی فوفل در هلند دچار آتش سوزی شد

یک ماده شوینده مایع ظرفشویی فوفل با کارایی بالا با استفاده از اسانس پونه کوهی به عنوان یک عامل ضد باکتری تهیه شد. تمیز کردن سطح و خاصیت ضد باکتریایی مواد شوینده مشکل عدم کارکرد آن را حل کرد.

فعالیت های ضد باکتریایی مواد شوینده از طریق روش انتشار دیسک و آزمایش پاک کردن با اشریشیا کلی و استافیلوکوکوس اورئوس نشان داده شد. نتایج نشان داد که شوینده تهیه شده در برابر اشریشیاکلی و استافیلوکوکوس اورئوس بسیار موثر است.

نتایج آزمایش‌های تسریع‌شده شیمیایی نشان داد که شوینده حداقل تا یک سال مؤثر خواهد بود. خواص ضد باکتریایی و عملکرد شوینده شوینده مایع ظرفشویی فوفل ضد باکتری با راندمان بالا با مواد شوینده ضد باکتری تجاری حاوی 0.02٪ o-phenylphenol مقایسه شد.

عملکرد شوینده شوینده با راندمان بالا به 97.8٪ رسید و نسبت به شوینده ضد باکتری تجاری برتر بود. مواد شوینده معمولاً در نظافت خانگی و صنعتی استفاده می شود.

آنها را می توان به عنوان پاک کننده سطوح سخت، شوینده های لباسشویی و مواد شوینده ظرفشویی بر اساس کاربرد آنها طبقه بندی کرد.

اگرچه فناوری تولید مواد غذایی مدرن شده است، مسائل ایمنی مواد غذایی به دلیل وجود باکتری‌ها، قارچ‌ها و سایر میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا در همه جا همچنان مورد توجه قرار می‌گیرد.

سطوح یا دست های آلوده آشپزخانه می توانند باعث عفونت های میکروبی شوند زیرا میکروارگانیسم های بیماری زا می توانند به سطوح سخت یا پوست بچسبند.

شرایط سطحی که باعث رشد باکتری ها می شود شامل آب، مواد مغذی و دمای مفید است. باکتری‌ها می‌توانند تکثیر شوند و بیوفیلم‌هایی را تشکیل دهند، زیرا جوامع میکروبی در ماتریکس‌های پلیمری خارج سلولی به یکدیگر می‌چسبند.

ظروف غذاخوری مستعد آلودگی هستند و ممکن است باکتری ها را به غذا منتقل کنند زیرا دائماً با محیطی که شامل طیف گسترده ای از گونه های باکتریایی است در تماس است.

برخی از مطالعات نشان دادند که شیوع باکتری های بیماری زا در خانه های مصرف کنندگان محصولات غیر زیست کش اندکی بیشتر از منازل مصرف کنندگان محصولات بیوسیدال است، اما تمیز کردن مواد شوینده می تواند به طور موثر میزان باکتری روی سطوح ظروف غذاخوری را کاهش دهد.

تریکلوزان، یکی دیگر از داروهای رایج ضد میکروبی، ممکن است سمی باشد. علاوه بر این، مقاومت به تریکلوزان می تواند به مقاومت متقاطع در برابر سایر ضد میکروبی ها تبدیل شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.