خوردن انجیر خشک برادران حسینی موجب درمان آلزایمر می شود

سطح سدیم بدن با مصرف نمک افزایش می یابد. به این ترتیب تعادل سدیم و پتاسیم بدن به هم می‌خورد و فشار خون افزایش می‌یابد. انجیر خشک برای بازگرداندن این تعادل و جلوگیری از فشار خون عالی است.

انجیر خشک برادران حسینی حاوی 129 میلی گرم پتاسیم و 2 میلی گرم سدیم است. یکی از خواص انجیر خشک این است که میوه ای شیرین و خوش طعم سرشار از آنتی اکسیدان است.

میزان آنتی اکسیدان موجود در این محصول حتی بیشتر از انجیر طبیعی است.
بر اساس یک مطالعه، انجیر خشک دارای آنتی اکسیدان های فنلی با کیفیت بالاتری نسبت به سایر میوه ها است که خواص آنتی اکسیدانی خود را به ویتامین C و ویتامین E نسبت می دهند.

محتوای غنی از آنتی اکسیدان موجود در انجیر خشک، رادیکال های آزاد را که می توانند به رگ های خونی آسیب رسانده و باعث بیماری قلبی شوند، از بین می برد. همچنین نتایج برخی مطالعات نشان می دهد که انجیر خشک باعث کاهش سطح تری گلیسیرید و تاثیر بسزایی در بیماری های قلبی می شود.

انجیر خشک سرشار از آنتی اکسیدان است، بنابراین می تواند از آسیب DNA ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری کند. رادیکال های آزاد می توانند با تولید سلول های خطرناک به DNA سلولی آسیب برسانند.

این ممکن است یکی از خواص کمتر شناخته شده انجیر خشک باشد، اما اکنون که آن را می دانید، آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. انجیر خشک به همراه سایر غذاهای غنی از کلسیم می تواند تراکم استخوان و استحکام استخوان را بهبود بخشد. یک انجیر خشک حاوی 3 درصد کلسیم است.

انجیر خشک برای افراد دیابتی نیز مفید است. اما انجیر خشک حاوی قند بالایی است، بنابراین افراد دیابتی باید در مورد مصرف با پزشک متخصص مشورت کنند.

خوردن انجیر خشک با افزایش سطح آهن در بدن به افزایش سطح هموگلوبین خون کمک می کند. آهن یک ماده معدنی مهم است که هموگلوبین را در سراسر بدن انسان به گردش در می آورد. بنابراین، انجیر خشک می تواند به درمان کم خونی ناشی از فقر آهن کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.